animetears
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

animetears

un forum pt toti maniacii obsedati de anime si manga
 
AcasaPortal*GalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 neconformistul yamamoto

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
blue_flower
membru nou
membru nou
blue_flower


feminin
Numarul mesajelor : 16
Localizare : in desert
YENI :
neconformistul yamamoto Left_bar_bleue95 / 10095 / 100neconformistul yamamoto Right_bar_bleue

REPUTATII : 9
WARN :
neconformistul yamamoto Left_bar_bleue0 / 1000 / 100neconformistul yamamoto Right_bar_bleue

Data de inscriere : 04/03/2008

neconformistul yamamoto Empty
MesajSubiect: neconformistul yamamoto   neconformistul yamamoto Icon_minitimeDum Mai 25, 2008 8:14 pm

Yoji Yamamoto (născut pe 3 octombrie 1943) este un designer japonez, recunoscut pe plan internațional, stilul creat de el fiind definit uluitor ca “desființarea modei cu antimoda”. Și-a exprimat filozofia și spiritul avangardist în hainele create de el, făcând deseori modele care erau departe de trendurile aflate la modă. A creat o linie care este caracterizată de siluete supradimensionate; de obicei făcută din materiale textile, cu țesături lucioase care își schimbă aspectul natural în funcție de contururi și mișcări. Deseori, este folosită o singură culoare (de obicei negru) și o singură nuanță.

Oricine ar putea spune că Yoji Yamamoto încearcă să se exprime cu ajutorul hainelor, iar clienții care simpatizează cu acest stil și spirit sunt încântați și au devenit fani înfocați ai acestuia. Brandul carismaticului creator, care a primit premii de valoare atât acasă cât și în străinătate în anii ‘80, este situat alături de brandurile Comme de Garcons al lui Rei Kawakubo și cel al lui Issey Miyake, format de către “DC brand boom” (DC fiind prescurtarea de la Designers@Characters, care în prezent se numește Designer’s Brands), în prezent fiind creatorul de costume de la Takeshi Kitano cât și pentru Dolls și Zatoichi.

Yoji Yamamoto s-a născut în Tokyo și a absolvit cursurile Universității Keio cu o diplomă în drept în 1966, după care a intrat la Colegiul de Modă Bunka, pe care l-a absolvit în 1969. În 1972 devine actionar la compania fondată. În 1977 a prezentat colecția sa de debut la Tokyo, iar în 1981 a prezentat o colecție de debut, pret a porter, la Paris, linia Yohji Yamamoto intrând pe piață în același timp. În 2002 a prezentat o colecție haute couture în Paris, formându-și o serie de relații exclusive cu o serie de buticuri pariziene. În 2003 și-a deschis magazinul Y’s în Roppongi Hills, urmat de linia și colecția Y-3.

Principalele linii create de el sunt: Yohji Yamamoto, Yohji Yamamoto Pour Homme, Yohji Yamamoto și Noir, Y’s, Y’s pentru bărbați, Y-3 și Y’s for living. Linia Yohji Yamamoto este așa-numita colecție-linie (și, într-adevăr, alte linii sunt diferite de aceasta), putându-se spune că este cea mai pură formă de expresie a creatorului, Y’s for living fiind un brand de produse pentru casă, care nu are nici-o conexiune directă cu acțiunile Yohji Yamamoto sau Yohji Yamamoto ale companiei.
Yoji Yamamoto (născut pe 3 octombrie 1943) este un designer japonez, recunoscut pe plan internațional, stilul creat de el fiind definit uluitor ca “desființarea modei cu antimoda”.

Eu rog pe cineva sa puna poze cu creatiile lui ca eu nu am gasit:
Sus In jos
black_wings
Admin
Admin
black_wings


feminin
Numarul mesajelor : 241
Varsta : 32
Localizare : bacau
YENI :
neconformistul yamamoto Left_bar_bleue154 / 100154 / 100neconformistul yamamoto Right_bar_bleue

REPUTATII : 82
WARN :
neconformistul yamamoto Left_bar_bleue0 / 1000 / 100neconformistul yamamoto Right_bar_bleue

Data de inscriere : 03/01/2008

neconformistul yamamoto Empty
MesajSubiect: Re: neconformistul yamamoto   neconformistul yamamoto Icon_minitimeDum Aug 10, 2008 10:42 am

eu nu am gasit poze dar voi posta un video cu colectia de primavara/vara 2008

creatia e dragutza dar in nici un caz pe gustul meu
Sus In jos
https://animetears.forumgratuit.ro
angel_anime_girl
membru nou
membru nou
angel_anime_girl


feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 29
Localizare : Tokio,Japonia
YENI :
neconformistul yamamoto Left_bar_bleue100 / 100100 / 100neconformistul yamamoto Right_bar_bleue

REPUTATII : 3
WARN :
neconformistul yamamoto Left_bar_bleue2 / 1002 / 100neconformistul yamamoto Right_bar_bleue

Data de inscriere : 18/08/2008

neconformistul yamamoto Empty
MesajSubiect: Re: neconformistul yamamoto   neconformistul yamamoto Icon_minitimeVin Aug 22, 2008 4:29 pm

e frum colectia dar ,sincer , nu e deloc genul meu:blush:
Sus In jos
Continut sponsorizat





neconformistul yamamoto Empty
MesajSubiect: Re: neconformistul yamamoto   neconformistul yamamoto Icon_minitime

Sus In jos
 
neconformistul yamamoto
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
animetears :: fashion :: fashion icon-uri si ipostaze penibile-
Mergi direct la: